vannitoa-remont.ee
Back

WC remont

Reading time: 13 minutes
0
686

Tavaliselt WC on kõige väiksem ruum majas või korteris, kuid ei tee selle remondi ülesannet lihtsamaks, vastupidi, kitsas ruum tekitab täiendavaid probleeme.

Ühest küljest, just WC-sse paigutatakse veevarustuse ja kanalisatsiooni püstikud. Sinna paigaldatakse ka tarbitava vee mõõdikud. Kõikide nende seadiste hooldamiseks WC projekteerimisel tuleb ette näha juurdepääs neile.

Teisest küljest, töötada kitsastes tingimustes on palju raskem. Veel üks täiendav asjaolu: reeglina, remondi ajaks WC kasutamist ei katkestata ja tuleb hoida toimimises selle funktsioneerimine. See samuti raskendab tööd.

Milliseid töid teostatakse WC remondi teostamisel

Demonteerimine

Nagu ka iga remondi puhul peab täielikult eemaldama vanad viimistluskatted, ja, kapitaalremondi puhul, oma aja ära teeninud kommunikatsioonid ja tehnika.

Pealispindade ettevalmistamine

Et saavutada suurepärane tulemus, seinad ja põrand, sõltumata disainist ja viimistluseks valitud katetest, peavad olema siledad. Ja tapeedid ning keraamilised plaadid tuleb liimida siledatele seintele. Sellepärast kõik pealispinnad tuleb tasandada: krohviga või muul viisil.

Kommunikatsioonide monteerimine

Sellel etapil monteeritakse veevarustuse ja kanalisatsiooni torud, paigaldatakse ventilatsioonikarbid, paigaldatakse elektrijuhtmestik.

Kommunikatsioonid peavad olema teostatud arvestades kehtivaid standardeid ja ehitusnorme. Eksimused võivad minna kalliks maksma. Näiteks, lõhkenud toru tekitab uputuse, mille tagajärgi tuleb kaua ja kallilt kõrvaldada.

Viimistlus

WC viimistluse variante on väga palju. Kuna WC-s ei ole selliseid niiskuse kõikumisi, nagu vannitubades, selle viimistlemiseks võib kasutada kõige erinevamaid materjale.

Vooderdus keraamilise plaadiga, tapeeditud seinad, dekoratiivne krohv või lihtsalt värvimine — igaüks nendest viimistluse variantidest on omamoodi hea. Seinte pindala WC-s on väike, sellepärast isegi kõige kallimad viimistlusmaterjalid ei nõua mis tahes erakorralisi kulutusi.

Seadistuste paigaldamine

Esmapilgul tundub, et seadistus WC-s võib olla ainult üks — WC-pott. Kuid, ka siin teil on valik: traditsiooniline WC-pott; põrandal seisev, või üks rippuvatest mudelitest, mis on monteeritavad seina sisse ehitatud installatsioonidest.

Variant installeerimisega omab kahtlematuid eeliseid:

  • WC-poti paak on seina sees, nähtavale jääb ainult loputusnupp;
  • WC põrand on täiesti vaba: seda on lihtne hooldada;
  • WC-pott, mis ripub seinal — see on kaasaegne ja originaalne disaini seisukohast.

Peale WC-poti WC-sse võib paigaldada ka muid seadeid: veesoojendi, ventilaator, veemõõdikud, survereduktor ja veepuhastusfiltrid. WC remondi lõppetapil paigaldatakse uks ja monteeritakse ripplagi.

WC kosmeetiline remont

WC kapitaalremont, mida üksikasjalikult kirjeldasime ülal, ei ole alati vajalik. Vahel on vajalik kõigest kerge «kosmeetika»: uuendada seinte viimistlust, paigaldada uus WC-pott vahetamata kommunikatsiooni jne.

Firma Baltic Job Service OÜ pakub WC kosmeetilist ja kapitaalremonti. Meie meistrid teostavad kõik vajalikud tööd, arvestades ehitusnorme ja teie soove. Kõikidele töödele antakse kirjalik garantii.

Kasutades oma rikkalikku kogemust, me aitame valida remondiks optimaalse disaini ja tehnilise lahenduse. Tellija soovil me võtame enda peale ka vajalike ehitusmaterjalide kohaletoimetamise ja prügiveo remondi lõpetamisel.

Täida allolev tellimisleht ja saada see ära.

    Share
    Related Post