vannitoa-remont.ee
Back

Plaatimistööd

Reading time: 12 minutes
0
674

Keraamiliste plaatide sortiment päevast päeva suureneb. Sellega koos laieneb ka plaatide kasutamine elu- ja üldkasutatavate ruumide disainis. Plaate traditsiooniliselt kasutatakse vannitubade ja WC-de põrandate ja seinte vooderdamiseks. Kuid tendentsid disainis kaotavad ära kõik piirangud. Üha tihedamini keraamika esineb elutubade viimistluses.

Plaatide kui viimistluskate väärtused on kahtlematud:

 • Materjali tugevus ja vastupidavus;
 • Hügieenilised omadused: määrdumiskindlus ja hooldamise lihtsus;
 • Esteetiline ilme.

Tänapäeval võib kergesti valida mis tahes värvuse ja mustriga materjali, mis imiteerib naturaalset kivi, puitu, mosaiikat jne. Selletõttu plaatimistööde nõudlus on alati kõrge.

Plaadikate rõõmustab teid pikka aega ega nõua remonti, kvaliteetsel paigaldamisel. Kuid selles töös on hulgaliselt nüansse. Iseäranis, vooderduse vastupidavus sõltub täielikult korralikust eelnevast ettevalmistusest. Haltuura ähvardab rikutud materjali ja aja- ning vahendite kuludega ümbertegemisel.

Plaatimistööde etapid

Väga ligilähedaselt võib esile tuua järgmised etapid:

 1. Pindadelt määrdumiste, ebakindlate katete ja endiste viimistlusmaterjalide — värvi, lubivärvi ja vahel ka lagunenud krohvi eemaldamine.
 2. Vajalik on, et plaatidega vooderdamise alusseinad oleks lamedad ja vertikaalsed, aluspõrand peab olema horisontaalne. Selleks pindasid tasandatakse: seinu krohvitakse majakatega, aga põrandatel tehakse majakatega tasanduskihti.
 3. Peale krohvi (tasanduskihi) kuivamist teostatakse keraamilise plaadi paigaldamist.
 4. Viimased toimingud: plaatide vageliste vuukide mördiga täitmine, puhastamine, vajadusel töötlemine hüdrofoobsete segudega.

Küllaltki tihti tellija ei oma vajalikke teadmisi ega kogemust, et kontrollida igal etapil teostatud tööde kvaliteeti. Samuti ei ole otstarbekas esitata erinevate etappide tööde ülesandeid erinevatele täitjatele. Võib juhtuda, et seinte tasandamine ei ole teostatud piisavalt korralikult, kuid see fakt ilmneb alles vooderduse alustamise hetkel.

Plaatimistööde spetsiifika

Selleks, et plaatimine osutuks kvaliteetseks ja ei võtaks palju aega, peab teadma plaatidega töötamise nüansse ja neid silmas pidama:

 1. Seinte pinnad peavad vastama teatud nõuetele. Mitte kõik krohvid, näiteks, ei ole kõlblikud kasutamiseks vannitubades.
 2. Et vooderdus näeks välja ilus, peab plaatide read paigutama pinnale õigesti. Reeglina, read seina ääres vajavad lõikamist. Meister peab valima siiukse plaadi seinale paigalduse variandi, et lõikamine oleks minimaalne ja näeks esteetiliselt välja.
 3. Kommunikatsioonide väljatoomiseks plaadi sisse lõigatakse erineva diameetriga ümmargused avad. Näiteks, elektripistikupesa jaoks peab ava olema suurem, kui veetorustiku liitmiku jaoks. Ilma spetsiaalsete tööriistadeta ja piisavate teadmisteta seda toimingut teha ei ole võimalik.
 4. Suuremõõduliste plaatide ja mosaiika paigaldamine omab samuti oma spetsiifikat.

Tähelepanu pööramine nendele «pisiasjadele» eristab kogenud plaatijat noorest töötajast või amatöörist.

Firma Baltic Job Service OÜ teostab Tallinnas kõiki liike viimistlustöid, sealhulgas vooderdust keraamilise plaadi ja mosaiigaga. Andes tööd meie spetsialistidele teile ei ole vaja muretseda lõpptulemuse pärast. Meie ise kooskõlastame meie meistrite tööd: ettevalmistustööd teostakse tasemel, mis garanteerib lõpptulemuse kvaliteedi ja vastavuse kõikidele tellija nõuetele.

Täida allolev tellimisleht ja saada see ära.

  Share
  Related Post